چهارشنبه 7 اسفند 1398
دستگاه تقطیر
1395/12/16 12:55

دستگاه تقطیر گل محمدی

گل محمدی یا به عبارتی دیگر گل گلاب ، گلی است از جنس رز که با تقطیر کردن این گل ، گلاب بدست می آید.

 گلاب که مصارف غذایی و دارویی بسیاری دارد جز یکی از پرطرفدار ترین عرقیجات است ، برای گرفتن عرق گل محمدی یا به عبارتی دیگر گلاب گیری دستگاه تقطیر خانگی در هر سایزی می تواند دو کیلوگرم گل محمدی را در عرض یک ساعت به یک لیتر گلاب یا همان عرق گل محمدی تبدیل می کند .

 البته دستگاه تقطیر خانگی به جز گل محمدی قادر است تا تمامی گیاهان از جمله نعنا ، بیدمشک ، رازیانه را به عرق خالص و شفاف و تازه تبدیل کند . این دستگاه با توجه به سایز دیگ جوش ، در سایزهای ده لیتری ، بیست لیتری ، سی لیتری ، چهل لیتری ، پنجاه لیتری و هفتاد لیتری موجود می باشد که سایز ده لیتری به مقدار هفتصد سی سی در ساعت گلاب ، سایز بیست لیتری به مقدار یک لیتر در ساعت گلاب ، سایز سی لیتری به مقدار یک و دو دهم لیتر در ساعت گلاب ، سایز چهل لیتری به مقدار یک و نیم لیتر در ساعت گلاب ،سایز پنجاه لیتری به مقدار دو لیتر در ساعت گلاب و سایز هفتاد لیتری به مقدار سه و نیم لیتر گلاب به شما می دهد.

کار با این دستگاه بسیار آسان بوده و براحتی با استفاده از دستگاه تقطیر خانگی می توانید عرق گیری ، گلاب گیری ،عرق کشی و گلاب کشی از گل گل محمدی و یا هر گیاه دیگه ای که مد نظر شماست نمایید.

 دستگاه تقطیر وعرق گیری دارای پنج قسمت میباشد که در زیر به شرح کامل هر قسمت آن میپردازیم :

1.دیگ جوش استیل ضد زنگ : این دیگ نقش مخزن دستگاه را برعهده دارد و در این دیگ آب میریزیم ، گیاه مورد نظرمونو قرار میدیم  و روی شعله میزاریم. برای جلوگیری از زنگ زدن ، جنس دیگ از جنس آلمینیومی و یا استیل ساخته شده که دارای ضخامتی متناسب است. ضمن اینکه این دیگ نوعا از مواد اولیه بسیار مرغوب تهیه شده است تا ماندگاری آن بالا برده شود.

2.قسمت مخروطی تقطیر : درون این قسمت بشکل مخروط طراحی شده ، بطوریکه وقتی بخار سرد شده حاصل از جوش آمدن مخلوط گیاه و آب به این قسمت میرسد ، از طریق انحنای بالا وارد لوله ناودونی میشود . این قسمت از مواد مرغوب استیل 304 ساخته شده است.

3.قسمت لوله شیب دار:در سمت راست قسمت مخروطی تقطیر ، لوله ای بشکل ناودان طراحی شده که عرق خالص حاصله از دستگاه تقطیر از طریق مجراهای دورنی ، خارج میشود.

4.قسمت سرد کننده بخار حاصل از گیاه : در درون قسمت مخروطی تقطیر ، قسمتی تعبیه شده که برای سرد کردن بخار حاصل از جوشاندن مخلوط آب و گیاه بکار میرود.

5.یک سر شلنگی در قسمت سرد کننده بخار تعبیه داده شده که برای ورود آب از طریق شلنگ مورد استفاده قرار میگیرد ، ضمن اینکه در پایین قسمت مخروطی تقطیر ، یک شیر جهت خروج آب گرم شده نیز قرار داده شده است.

بازرگانی سینا دستگاه  تقطیر خانگی ، عرق گیری  و گلابگیری در سایزهای ده لیتری ، بیست لیتری ، سی لیتری ، چهل لیتری ، پنجاه لیتری ، هفتاد لیتری موجود است.

  • میزان بازدهی عرق در سایز ده لیتری ، مقدار هفتصد سی سی در ساعت می باشد.

  • میزان بازدهی عرق در سایز بیست لیتری ، مقدار یک لیتر در ساعت می باشد.

  • میزان بازدهی عرق در سایز سی لیتری ، مقدار یک و دو دهم لیتر در ساعت می باشد.

  • میزان بازدهی عرق در سایز چهل لیتری ، مقدار یک و نیم لیتر در ساعت می باشد.

  • میزان بازدهی عرق در سایز پنجاه لیتری ، مقدار دو لیتر در ساعت می باشد.

  • میزان بازدهی عرق در سایز هفتاد لیتری ، مقدار سه و نیم لیتر در ساعت می باشد.

دستگاه تقطیر گل محمدی


جهت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید با ما تماس حاصل نمائید.
بازرگانی سینا تجهیز - به مدیریت دیوان فرد
شماره تلفن جهت سفارش : 66701388-021
فکس : 66701388-021
ایمیل : bazargani_sina@yahoo.com
آدرس سایت : www.bazarganisina.net

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :